50. Yıl Gala

50. Yıl Gala

1965’den 2015’e

Dün akşam Kandilli, Adile Sultan konağında, bir firmanın ticaret hayatındaki 50. yılı etkinliği vardı. Ankaralı bir Hukuk adamının,

Ankara’da yüzlerce devlet kurumu, hastane, okul, konsolosluk binasının mekanik işlerini yaparken kurduğu, zamanla İstanbul pazarına taşıdığı, sonrasında farklı meslekten kızlarının devralarak geliştirdikleri bir aile firmasının, Elektro Kalorinin hizmette 50. yıl gecesi.

Bu anma etkinliği, ülkemizin yaşadığı bunca acı varken bir eğlence, kurtları dökme gecesi değildi. Ama Isıtma, soğutma, havalandırma sektörünün duayenlerinin buluştuğu bir gece idi,

Bir kurumun hem aile sıcaklığıyla, hem de kurumsal bir yönetimle nasıl yükselebildiğinin görüldüğü bir geceydi.

Her koşuda hizmet etmenin, ticaretin nasıl dürüst ve adil yapılabileceğinin, müşterilerin sadece birer para kaynağı değil, fakat ihtiyaçlarının en hızlı, doğru ve güvenilir şekilde karşılanabildiğinin kanıtlandığı, Türkiye’nin Samsun, Diyarbakır, Denizli, Ankara, Gaziantep gibi hemen her yerinden ve yurt dışından onlarca saygın firma temsilcisinin 25 ila 50 yıldır sürdürdükleri düzgün ticaretin, dostluğun, hatıraların anıldığı bir geceydi.

Çalışanlarının firmanın hizmetkârları değil, aynı amaca hizmet için beraberce 15 ila 30 yıldır aynı çatı altında omuz omuza çalışan ve bir kez daha bu ailenin en değerli bireyleri olduğunun vurgulandığı bir geceydi.

Eski çalışanlarının, danışmanlarının, emekli olanların, hemen hiçbir kimsenin unutulmadığı vefanın ön planda olduğu bir geceydi.

Bu kıymetli dostlukların birer nişanesi olarak onurla takdim edilen alev heykelciklerinin dağıtıldığı bir geceydi.

Kurucu ailenin; yurt sathındaki tüm müşterilerinin doğum, evlilik, sünnet, ölüm gibi tüm önemli günlerinde, nerede olurlarsa olsunlar ziyaret edildiğini, hep yanlarında olunduğunu, Çalışanlarının çalışırlarken eğitimlerine destek olunduğunu, aynı koşullarda mutlu olabilmeleri için her imkânın tanındığını, çalışarak en alttan, en üste çıkabildiklerini ispatlayan bir geceydi.

Tüm etkinliğin ve şirket filminin Keçi events tarafından, sunuculuğunun İpek Tanrıyar ve müziğinin kulaklarda hoş bir seda bırakan Demet Tuncer tarafından kusursuz bir şekilde yapıldığı çok başarılı bir geceydi.

Yaşadığımız tüm acılara rağmen, Ülkemizde irili ufaklı birçok firmanın çok başarılı işler yaptığını, her şeye rağmen birçok yetenekli, eğitimli, doğru insanın olduğunu, yetişmeye devam ettiğini, her karanlık akşamın bir güzel sabahı olacağını gösteren çok anlamlı bir geceydi.

Kurucusundan yöneticilerine, çalışanlarından, tüm müşterilerine herkese saygılarımla.

 SERHAT BİL